Samostatný/samostatná účetní – administrativní pracovník/pracovnice

Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., vyhlašuje veřejné výběrové řízení na obsazení následující pracovní pozice: samostatný/samostatná účetní – administrativní pracovník.

  • úvazek 0,5
  • místo výkonu práce Praha
  • pracovní poměr na dobu určitou po dobu 1 roku s možností prodloužení
  • nástup po dohodě

Požadavky:

  • SŠ vzdělání
  • uživatelská znalost práce na PC (minimálně MS Office – MS Word, MS Excel)
  • samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost a flexibilita
  • vstřícnost a ochota učit se novým věcem
  • komunikační dovednosti
  • schopnost logického uvažování

Pracovní náplň:

  • vystavování a evidence účetních a daňových dokladů
  • pokladní doklady
  • cestovní příkazy
  • evidence a účtování majetku
  • fyzická a dokladová inventura
  • další práce administrativního charakteru

Výhodou (nikoli podmínkou):

  • praxe v oboru
  • znalost a orientace v účetní a daňové problematice
  • znalost legislativy (zákon č. 563/1991 Sb., o účetnictví, vyhláška č. 504/2002 Sb., ČÚS 400–414, zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty), zákon č. 341/2005 Sb., o veřejných výzkumných institucích
  • praxe s účtováním ve VVI či jiné neziskové organizaci
  • zkušenost s účtováním grantů
  • základní znalost AJ

Nabízíme:

  • zázemí stabilního prestižního vědecko-výzkumného a vzdělávacího pracoviště
  • odpovídající platové ohodnocení
  • zaměstnanecké benefity (vzdělávací a jazykové kurzy a školení, stravenky, pět týdnů dovolené, tři dny zdravotního volna, možnost ucházet se o ubytování v zařízeních Akademie věd ČR)

Motivační dopis, strukturovaný životopis a kopii relevantních diplomů a osvědčení zašlete na: e-mail jezdik@ujc.cas.cz či poštou na adresu: sekretariát – Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., Letenská 4, 118 51 Praha 1.  Obálku označte: „Výběrové řízení – Samostatný/samostatná účetní – administrativní pracovník“ .

Uzávěrka přihlášek 13. 3. 2020.

Výběrové řízení proběhne dvoukolově. ÚJČ AV ČR, v. v. i., si vyhrazuje právo pozvat k osobnímu pohovoru pouze vybrané kandidáty i právo žádného z kandidátů nevybrat.

Odpovědí na tento inzerát či zasláním vašeho životopisu a případných dalších osobních materiálů do Ústavu pro jazyk český AV ČR, v. v. i., dáváte souhlas ke zpracování a uchování vašich osobních údajů dle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Tento souhlas platí až do jeho odvolání písemnou formou.

14. 2. 2020